plREKRUTACJA 2023 / 2024 - DOŁĄCZ DO NAS

Dźwięki z całego świata podczas Festiwalu Gospel i nagroda dla AWP

Za nami Międzynarodowy Festiwal Gospel w Lublinie. Podczas niedzielnej imprezy pod patronatem Akademii Wincentego Pola wybrzmiały dźwięki z całego świata, a nasza uczelnia otrzymała nagrodę za „globalną różnorodność i integrację”.

Tegoroczny festiwal, który odbywał się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym był dedykowany młodym ludziom z Lublina ponieważ Lublin to obecna stolica młodzieży.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi ponieważ atmosfera jest wspaniała. Będziemy czcić Boga, ludzi, świętować radość – mówił nam podczas festiwalu jego dyrektor Abraham Diomande. I dodał: – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Akademia Wincentego Pola tak życzliwie odpowiedziała na nasze zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Chór AWP wystąpi wraz z wieloma innymi artystami z Polski i zagranicy.

To już druga edycja Festiwalu Gospel i jak zapowiada Abraham Diomande, w przyszłym roku będzie on jeszcze większy.

– Dlatego dziękuję wszystkim osobom, które do nas dołączyły, dziękuję Akademii Wincentego Pola za naszą współpracę – podkreślał Abraham Diomande.

Podczas festiwalu nasza Akademia otrzymała podziękowania i nagrodę od organizatorów za wsparcie tego wydarzenia oraz za „globalną różnorodność i integrację”, jakie mają miejsce w murach AWP.

– Cieszymy się, że nasza uczelnia została patronem tego pięknego wydarzenia, jakim jest Festiwal Gospel, możemy być tego częścią i że nasi studenci biorą w nim czynny udział. Zaangażowali się w organizację tego wydarzenia i również tutaj wystąpią – mówi kierownik Katedry Filologii Angielskiej dr Przemysław Terejko, prof. AWP. – Jestem bardzo zadowolony, że nasi studenci z zagranicy zaczynają osiedlać się w Lublinie, że odnajdują dla siebie zajęcia, że dobrze się tutaj aklimatyzują.

Potwierdza to Xenah Zirebwa, absolwentka Pielęgniarstwa w AWP, która pozostała po studiach w Lublinie.

– Niedawno ukończyłam studia w AWP i w ramach integracji zdecydowałam, że przyjdę tu i spotkam się z innymi. Lublin jest dla mnie domem, podobnie jak Akademia. Na festiwalu dobrze się bawię. Podobnie w całym Lublinie jest dużo zabawy, można wybierać w ofertach. Czuję się tu szczęśliwa – podkreśla Xenah Zirebwa.

Zarówno organizatorzy, jak i studenci, którzy przyszli na festiwal byli bardzo zadowoleni.

– Reprezentuję Samorząd Studencki w Akademii Wincentego Pola. Jesteśmy tutaj, aby uświetnić to wspaniałe wydarzenie, na którym usłyszymy piękne piosenki. To wydarzenie zasadniczo jest związane ze społecznością afrykańską mieszkająca w Lublinie. Nie ma lepszego sposobu na spędzenie wieczoru niż słuchając chóru pięknych głosów – podsumowała Edna, studentka pielęgniarstwa AWP.

Skip to content