AWP zaprezentowała się podczas Dnia Kariery Zawodowej w Puławach

Już po raz piąty w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach zorganizowano Dzień Kariery Zawodowej. Nie mogło zabraknąć pracowników naszej Akademii, którzy prezentowali bogatą ofertę studiów i zachęcali do nauki w naszych murach.

Podczas wydarzenia młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą różnych uczelni, instytucji prywatnych i państwowych, w tym Powiatowego Urzędu Pracy, który był współorganizatorem Dnia Kariery.

– To wydarzenie jest dla was, abyście mogli dobrze zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej, zdecydować w czym czujecie się najlepiej i być zadowoleni z tego, co robicie w życiu – podkreśliła Danuta Smaga, starosta puławski.

Pracownicy Akademii Wincentego Pola prezentowali uczniom aktualne kierunki studiów, a także zapraszali na nowe studia, które ruszają w październiku, mianowicie Zarządzanie.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, najczęściej dopytywali o kierunki medyczne, a także o dietetykę.

– Wydaje mi się, że dietetyk to dość użyteczny zawód, na pewno przydatny w obecnych czasach. Wiele osób decyduje się na diety pudełkowe i cateringi, dlatego wykształcenie w tej dziedzinie może się okazać przydatne – oceniał uczeń klasy gastronomicznej, Paweł Stasiak.

Pracownicy AWP opowiadali o programach nauczania, praktykach oraz perspektywach zawodowych po ukończeniu studiów w naszej Akademii. Odpowiadali na pytania dotyczące rekrutacji, stypendiów oraz możliwości uczestnictwa w programach międzynarodowych. Wszystko po to, aby uczniowie mogli podjąć świadomą decyzję odnośnie swojej przyszłej ścieżki zawodowej.