plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Anastazja Reutova znów na pierwszym miejscu

Anastazja Reutova, studentka pierwszego roku Fizjoterapii w Akademii Wincentego Pola, może poszczycić się imponującymi osiągnięciami. W miniony weekend zajęła 1. miejsce na Akademickich Mistrzostwach w Ergometrze Wioślarskim. A to nie jedyny jej sukces. Na swoim koncie ma m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Świata w trójboju siłowym i dwa złote medale w dwuboju siłowym zdobyte podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Jak często trenujesz i ile czasu na to poświęcasz?

– Głównie trenuję siłowo, trójbój. Treningi są bardzo wyczerpujące i długie, ponieważ są to treningi z obciążeniem. Dodatkowo, stosuję odpowiednią dietę. Trenuję trzy lub cztery razy w tygodniu.

Jakie są Twoje cele sportowe na najbliższą przyszłość?

– Moje najbliższe cele to kwietniowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, a następnie w maju Mistrzostwa Polski w Katowicach.

Twoje ulubione trofeum z dotychczasowych zawodów sportowych to? 

– Wszystkie trofea są bardzo cenne i ważne, bo każde zawody to nowy cel i nowe doświadczanie. Każdy medal czy puchar stanowi wspomnienie i osiągnięcie konkretnego celu.

Jak radzisz sobie ze stresem i presją przed zawodami? 

– Na początku każdego startu odczuwam stres, zwłaszcza na pierwszych zawodach, jednak z czasem nabieram pewności siebie i stres staje się mniejszy. To kwestia wprawy.

zdj. AZS Lublin

Które zwycięstwo w Twojej karierze sportowej było najbardziej satysfakcjonujące i wymagające? 

– Wszystkie zwycięstwa są dla mnie satysfakcjonujące i istotne. Uważam, że do celu trzeba iść małymi krokami i nic nie robić na siłę. Za każdym sukcesem stoi bardzo ciężka praca.

Jakie są Twoje główne zainteresowania? 

– Interesuję się głównie sportem, czasami też podróżuję. Nie lubię leżeć na plaży, nawet wakacje spędzam bardzo aktywnie.

Skąd pomysł, by trenować na ergometrze wioślarskim, skoro głównie trenujesz siłowo?

– Na ergometrze trenuję zupełnie przez przypadek. Poszłam na zawody i je wygrałam (śmiech).

Zdj. AZS Lublin

Z jakim sportem wiążesz swoją przyszłość? 

– Trójbój siłowy. To jest to, w czym chcę się rozwijać, tam zawsze jest coś do zrobienia, coś do poprawy, jakiś cel do osiągnięcia. Bardzo lubię ten sport.

Dziękuję za rozmowę. Gratuluję sukcesów i życzę powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach.

– Dziękuję bardzo!

Rozmawiała: Edyta Pać

Skip to content