Studentki kosmetologii zdobywają nowe doświadczenia

Studentki kosmetologii Akademii Wincentego Pola uczestniczyły na początku tygodnia w szkoleniu z metodyki zabiegu oczyszczania wodorowego z wykorzystaniem aparatury Hydrotec+.

Posiadanie umiejętności z zakresu oczyszczania wodorowego otwiera drzwi do świadczenia różnorodnych usług kosmetycznych, co zwiększa atrakcyjność oferty dla przyszłych klientów. Podstawą tego zabiegu jest aktywny wodór, będący najsilniejszym antyoksydantem, wytwarzany dzięki zastosowaniu generatora o mocy 160W. Aplikacja aktywnego wodoru jest możliwa dzięki wytworzonemu w aparacie podciśnienia.

Dodatkowo, w trakcie zabiegu dochodzi do efektu peelingu zewnętrznych warstw naskórka. Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem wyjątkowo skutecznym, pozwalającym zauważyć rezultaty właściwie natychmiast. Ważne jest również, że jest to zabieg bezbolesny i bezinwazyjny, który może być stosowany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.

– Organizujemy naszym studentom różnorodne szkolenia i warsztaty. Dajemy im możliwość poznawania różnych firm oferujących zarówno preparaty kosmetyczne, jak i specjalistyczną aparaturę kosmetologiczną oraz poznawania i porównywania różnych metod, technik i procedur zabiegowych. Każde takie szkolenie to kolejna ciekawa porcja wiedzy i umiejętności dodatkowo potwierdzona certyfikatem, co z pewnością przekłada się na większe szanse naszych absolwentów na rynku pracy – wyjaśnia doc. AWP Iwona Smyk, nauczyciel akademicki na kierunku Kosmetologia.

Szkolenie z oczyszczania wodorowego oferuje nie tylko techniczne umiejętności obsługi aparatury, ale również wiedzę z zakresu możliwości zastosowań tego zabiegu w różnych procedurach kosmetologicznych.