Akademia Wincentego Pola wyróżniona podczas Targów Edukacyjnych

W czwartek rozpoczęły się XVII Targi Edukacyjne w Lublinie. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszej Akademii, która otrzymała od organizatorów wyróżnienie w kategorii „Forma Promocji Targowej” wśród szkół wyższych.

W hali Targów Lublin prezentowały się zarówno szkoły wyższe, jak i licea. Odwiedzających nie brakowało, przez pierwszy dzień imprezy przez stoiska wystawców przewinęło się tysiące uczniów. Przy stoisku AWP cały czas był ruch, uczniowie tłumnie podchodzili i podpytywali o kierunki studiów dla siebie.

Janek i Marcin ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie też szukali na naszym stoisku oferty dla siebie: – Jeszcze jesteśmy młodzi, bo jesteśmy dopiero w 8 klasie, ale już trzeba mieć plany i poznawać oferty, żeby wiedzieć, co dalej robić – mówili.

Zainteresowali się Wychowaniem fizycznym i Fizjoterapią w AWP. Z kolei Arleta, Natalia, Weronika i Kinga z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie zainteresowały się kierunkami medycznymi studiów i Kosmetologią.

– Weźmiemy foldery, żeby dokładnie przejrzeć ofertę Akademii. Niewykluczone, że wrócimy do was w październiku – zapowiedziały uczennice.

Na targach byli także rodzice, wśród nich Diana i Iwan. – Mamy trzy córki, szukamy dla nich ciekawych kierunków studiów – tłumaczyli. – Szukamy także interesującej oferty dla naszych znajomych.

Joanna Sęk, nauczycielka języka hiszpańskiego w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie zbierała informacje dla swoich uczniów:

– Wasza uczelnia ma kierunki, które mogą zainteresować naszych uczniów np. kierunki medyczne, dietetyka czy turystyka ponieważ mamy klasy o podobnych profilach. Mamy m.in. klasę biologiczno-chemiczną, a w październiku uruchamiamy klasę politechniczno-turystyczną – podkreślała pani Joanna.

– Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się nasze kierunki medyczne, w szczególności Pielęgniarstwo, a także Fizjoterapia i Kosmetologia – oceniła Yana Khachaturova z Biura Rekrutacji AWP.

Ale nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na bogatą ofertę studiów, ale i na wyposażenie. Pod okiem specjalistów z Centrum Symulacji Medycznej AWP można było spróbować swoich sił na trenażerze do tamowania ran, wyposażonego w sztuczną krew, był też trenażer do udrażniania dróg oddechowych, trenażer z odleżynami, trenażer do badania per rectum, czy tułowie do badania fizykalnego – zmian na skórze lub w obrębie tkanek miękkich choćby po to, by wybadać ewentualne guzki.

Przy naszym stoisku stał także symulator niemowlęcia z manekinem dziecka, które płakało, oddychało, ruszało się – jak prawdziwe niemowlę. Każdy mógł podejść i sprawdzić prawidłowe wartości lub nieprawidłowości u niemowlęcia, zmierzyć ciśnienie krwi, puls, sprawdzić saturację i liczbę oddechów – poczuć się jak w prawdziwym szpitalu na oddziale noworodków.

Maksymilian Marzec, który w Centrum Symulacji Medycznej Akademii Wincentego Pola prowadzi zajęcia z podstaw ratownictwa medycznego pomagał uczniom przeprowadzać badania z udziałem trenażerów. Pod jego opieką Gabrysia ze szkoły w Sosnowicy przeprowadzała badanie palpacyjne torsu, szukała zmian w okolicy piersi i węzłów chłonnych. – W ten sposób uczymy nie tylko siebie, ale mamy też wiedzę, którą możemy przekazać innym, jak szukać guzków – podkreślał Maksymilian Marzec.

– To bardzo ciekawe badanie i praktyczne ćwiczenie – zachwalała Gabrysia podczas badania manekina.

Z kolei studentki Kosmetologii wykonywały wszystkim chętnym regulację i farbowanie brwi, a także makijaż twarzy. Zachęcały również uczniów do studiowania w naszej uczelni.

AWP z wyróżnieniem!

Nasz wysiłek i zaangażowanie w promocję edukacji docenili organizatorzy XVII Targów Edukacyjnych, którzy przyznali nam wyróżnienie w kategorii „Forma Promocji Targowej” wśród szkół wyższych. Cieszymy się z tego wyróżnienia i czekamy na Was jutro.

W piątek także będziemy na Targach Edukacyjnych. Zapraszamy w godz. 9.00-15.00, w hali Targów Lublin, przy ul. Dworcowej 11.