plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Studenci Turystyki i rekreacji odkrywali uroki „Trójkąta Turystycznego”

Studenci Turystyki i rekreacji Akademii Wincentego Pola zamienili sale wykładowe na ćwiczenia w terenie. Odwiedzili Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy i Małopolski Przełom Wisły, by ćwiczyć umiejętności potrzebne w pracy przewodnika i pilota wycieczek.

Terenowe ćwiczenia z krajoznawstwa miały miejsce w miniony piątek i sobotę.

– Celem takich zajęć jest ukształtowanie umiejętności prezentowania wiadomości oraz przekazywania ich grupie, co jest istotnym elementem przewodnictwa turystycznego i pilotażu wycieczek – tłumaczy dr Andrzej Pawłowski, prof. AWP, wykładowca na kierunku Turystyka i rekreacja w naszej Akademii.

Podczas ćwiczeń studenci mieli za zadanie przygotować krótką prezentację o obiektach lub walorach krajoznawczych zgodnie z wybranymi tematami. A te miały szeroki zakres – obejmowały zarys historyczny miast, opisy zabytków, czy charakterystykę krajobrazów. Dzięki temu, studenci mogli zgłębić wiedzę o niezwykłych miejscach Lubelszczyzny.

– Jestem naprawdę zachwycony, że miałem okazję zobaczyć te miejsca po raz pierwszy, chociaż pochodzę z Lublina. To dla mnie ogromna przyjemność. Wyobrażam sobie, że dla studentów spoza Polski taka podróż byłaby jeszcze bardziej ekscytująca – mówił jeden ze studentów Turystyki i rekreacji.

Dzięki takim praktycznym zajęciom studenci nie tylko pogłębili swoją wiedzę, ale również zdobyli cenne umiejętności w prezentowaniu informacji i pracy w grupie. To była wspaniała okazja do rozwijania się w zawodzie przewodnika turystycznego i pilota wycieczek.

Skip to content