Weź udział w konferencji fizjoterapeutycznej i poznaj nowe możliwości rehabilitacji

Już po raz drugi, 27 stycznia, odbędzie się międzynarodowa konferencja pod nazwą „Fizjoterapia pacjenta neurologicznego w XXI wieku”. Jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia jest Akademia Wincentego Pola

Tematem przewodnim konferencji jest kompleksowa opieka nad pacjentem neurologicznym zgodnie z najnowszymi światowymi wytycznymi. Na spotkaniu zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in. najnowocześniejszego podejścia do usprawniania kończyny górnej po udarze mózgu, wykorzystania analizy chodu w programowaniu rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, czy leczenie spastyczności pacjenta w śpiączce.

Zaproszeni goście to wybitni specjaliści zarówno z Polski, jak i z zagranicy, którzy wyznaczają trendy opieki medycznej na całym świecie – mówi dr Daria Majewska, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierownik Katedry Fizjoterapii AWP.

Uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się, jak pracować z dziećmi, u których doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz jaką rolę pełnią terapeuta wzroku, neuropsycholog i logopeda w terapii pacjenta ze schorzeniami neurologicznymi.

Pewną nowością na tegorocznej konferencji będzie część warsztatowa- praktyczna, którą poprowadzą takie sławy jak docent Agnieszka Stępień czy docent Maciej Krawczyk. To wybitni fizjoterapeuci – dodaje dr Majewska.

Podczas wydarzenia będzie także okazja do przetestowania najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego i zapoznania się z najnowszymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla pacjenta.

Konferencja odbędzie się 27 stycznia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2 w Lublinie.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ