plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod Centrum Nauk Medycznych w Akademii Wincentego Pola w Lublinie

W dniu 27.06.2022 r. Uczelnia nasza miała przyjemność gościć Ministra Edukacji i Nauki prof. dr hab. Przemysława Czarnka, który wziął udział w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Medycznych w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.

Centrum Nauk Medycznych AWP wyposażone będzie w nowoczesny sprzęt i specjalistyczne pracownie fizjoterapii, pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa medycznego. Inwestycja pozwoli na kształcenie przyszłych kadr służby zdrowia.

 

W uroczystości brał udział Biskup  ks. dr Mieczysław Cisło i Ks. Mirosław Ładniak – Proboszcz Parafii Św. Andrzeja Boboli, także Władze Województwa Lubelskiego Bolesław Gzik – Wicewojewoda Lubelski i miasta Lublin Dr Mariusz Banach – Zastępca Prezydenta Miasta Lublinie, Bogdan Kawałko – Dyrektor Departamentu Strategii  i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, jak również Dr n. med. Piotr Dreher  – Dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie.

 

Akademia Wincentego Pola w Lublinie jest w trakcie rozbudowy budynku dydaktycznego o nowy segment, a dokładnie Akademickiego Centrum Nauk Medycznych. Będzie to nowy, 4-kondygnacyjny obiekt, o powierzchni ponad 4tys. m kw. pełniący głównie funkcje dydaktyczna. Obiekt będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i wszelkie udogodnienia dla edukacji. Znajdą się w nim gabinety, pracownie i sale do ćwiczeń dla kierunków medycznych: pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, fizjoterapia. W części parterowej zaplanowane są tez pomieszczenia na mała gastronomie – bar bistro oraz gabinety i pracownie specjalistyczne. W gabinetach tych w ramach zajęć dydaktycznych, będą mogły być świadczone usługi kosmetyczne. Na II-gim i III-cim piętrze przewidziano dwie sale wykładowe o amfiteatralnym układzie miejsc (audytoria) oraz bibliotekę na I-szym pietrze. Dzięki uwolnieniu pomieszczeń w istniejącym już gmachu, Akademia będzie miała miejsce na rozwój pozostałych kierunków z oferty edukacyjnej, takich jak: turystyka i rekreacja, ekonomia, wychowanie fizyczne czy filologia angielska.

Przemówienie ministra:

Przemówienie prodziekan Gorzel:

Material Panoramy Lubelskiej:

 

 

Informacja o uroczystości – strona Ministerstwa Edukacji i Nauki

 

 

 

Skip to content