To ostatnia szansa, aby zapisać się na egzamin z języka polskiego jako języka obcego

Zapisy trwają do najbliższego czwartku, 4 stycznia do godziny 12.00.

Nasza Akademia jest jednym z ośrodków w Polsce, gdzie organizowane są kursy przygotowujące do takiego egzaminu, a dodatkowo miejscem, gdzie takie egzaminy są przeprowadzane. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród obcokrajowców. Dlaczego? Posiadanie takiego certyfikatu daje wiele możliwości.

– Uzyskanie certyfikatu na poziomie B1 otwiera możliwość do otrzymania pracy w krajach Unii Europejskiej, uprawnia do otrzymania stałego pobytu w Polsce i ubiegania się o obywatelstwo. Egzamin państwowy na poziomie B2 umożliwia studiowanie w języku polskim na krajowych uczelniach. Z kolei egzamin państwowy C1 uprawnia do darmowego studiowania po polsku na polskich uczelniach publicznych – wyjaśnia Katarzyna Dejnek-Kobylas, która koordynuje pracę Ośrodka Egzaminacyjnego w AWP.

Najbliższa rekrutacja – tym razem na egzamin na poziomach B1 i B2 – kończy się w czwartek, 4 stycznia aplikację można złożyć poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy do godziny 12.00

Egzamin zostanie przeprowadzony 4 i 5 lutego 2024 roku.

Zasady rekrutacji na egzamin, formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ