Sukces studentek AWP na Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Futsalu Kobiet

W sobotę, 13 stycznia, odbyły się kluczowe rozgrywki w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Futsalu Kobiet.

Futsal to rodzaj piłki nożnej rozgrywany na małych halowych boiskach. Jest to wersja piłki nożnej, w której gra się pięcioosobowymi zespołami, w tym bramkarzem. Zasady gry są podobne do tradycyjnego futbolu, ale ze względu na mniejsze boisko i mniejszą liczbę zawodników, tempo gry jest szybsze, a technika i umiejętności są bardziej wymagane.

W wyjątkowo zaciętej rywalizacji uczestniczyły drużyny z renomowanych uczelni – AWP, KUL, UM i UMCS. Po wyczerpujących i niezwykle emocjonujących rozgrywkach, miejsca zostały rozdzielone w następujący sposób: UM zajął czwarte miejsce, brązowy medal przypadł drużynie KUL, srebro zdobyła ekipa AWP, a najwyższe wyróżnienie – złoty medal, otrzymały zawodniczki z UMCS.

– Dziewczyny rozegrały świetny mecz dzisiaj. Spodziewaliśmy się pozytywnego rezultatu i nie zawiodły nas. Generalnie dziewczyny też mają charakter i nie odpuszczają. Pokazały dzisiaj, że nie przypadkiem wyszły z grupy – mówi Grzegorz Wróblewski, trener drużyny AWP

Gratulujemy zasłużonego miejsca na podium!