plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Rozmowy o współpracy i praktykach w belgijskim HEPL w ramach Erasmus+

Delegacja Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Wincentego Pola odwiedziła Uniwersytet HEPL w Liege w Belgii, by rozmawiać o współpracy w ramach wymiany studentów i pracowników uczelni, a także o możliwościach odbywania praktyk klinicznych.

Belgijski uniwersytet HEPL w Liege odwiedziła grupa pracowników AWP w składzie: prof. Magdalena Makarska-Białokoz, wykładowca w Katedrze Kosmetologii, dr Agnieszka Maruszewska, wykładowca w Katedrze Fizjoterapii, Anna Adamiec, kierownik działu planowania oraz Małgorzata Palusińska, kierownik dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Delegacja naszej Akademii spędziła w uniwersytecie w Liege trzy dni – od 5 do 7 czerwca.

Uniwersytet HEPL to 10500 studentów, 1200 pracowników i 11 lokalizacji. Kampus Wydziału Motoryki oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu to 10 kierunków I stopnia, 2 kierunki II stopnia oraz 6 specjalizacji. Delegacja AWP wizytowała kierunek Fizjoterapia realizowany w HEPL w trzech modułach: licencjat z Terapii zajęciowej bądź Psychomotoryki oraz magister Fizjoterapii.

– Ogromne wrażenie robi Centrum Wiedzy Prowincji Liege otwarte w 2022 roku, które  studenci Uniwersytetu HEPL mają do dyspozycji w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu. Jest to zarówno trzypiętrowa biblioteka z podziałem na poszczególne wydziały HEPL, jak i inkubator przedsiębiorczości, przyjazne przestrzenie do organizacji pokazów i wydarzeń oraz bistro – relacjonuje Małgorzata Palusińska, kierownik dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Delegacja Akademii Wincentego Pola spotkała się na miejscu z Maryline Kapepula i Hoebeke Lionel, którzy pełnią funkcję menedżerów ds. stosunków międzynarodowych na Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz z Justine Malempré, menedżerem ds. stosunków międzynarodowych na Wydziale Motoryki Uniwersytetu HEPL w Liege.

Wizyta delegacji Wydziału Nauk o Zdrowiu AWP w belgijskim uniwersytecie HEPL zaowocowała propozycjami dalszej współpracy w ramach wymiany studentów i pracowników administracyjnych oraz dydaktycznych. Omówiono i porównano programy nauczania obydwu uczelni, wyposażenie pracowni oraz możliwości odbywania praktyk klinicznych głównie na kierunku Fizjoterapia.

To kolejna owocna wizyta w ramach programu Erasmus+.

Skip to content