plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Prezes drużyny rugby AWP: Mamy ambicje na pierwsze miejsce Pucharu Polski

Po ostatniej porażce w Łodzi z KS Budowlani Commercecon Łódź 52:15 drużyna rugby Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin nie poddaje się i szykuje do kolejnego starcia ligowego. Jakie są wnioski po przegranej i cele na nowy sezon? O tym mówi prezes Budowlanych Lublin, Jacek Zalejarz.

Jakie wnioski wyciągnęliście po ostatniej porażce?

– Zdecydowanie musimy poprawić współpracę zespołową w zakresie obrony, która okazała się kluczowym elementem zawodów. To był główny element, który zawiódł. Co więcej, pierwszy mecz po długiej przerwie był wyzwaniem, nie wszyscy zawodnicy byli w pełni skoncentrowani. Jestem jednak przekonany, że w nadchodzącym spotkaniu uda nam się poprawić te aspekty i zauważymy wzrost efektywności w zespołowej obronie.

Jakie są cele drużyny na ten sezon?

– Naszym głównym celem sportowym jest wygranie jak największej liczby spotkań. Chcielibyśmy przynajmniej powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu, czyli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski AZS Rugby 7, ale nasz zespół ma również ambicje na pierwsze.

Co Pan uważa za największy sukces drużyny?

– Największym sukcesem jest to, że drużyna istnieje. Jest to działalność amatorska, więc każdy z naszych zawodników poświęca swój wolny czas, aby uczestniczyć w treningach i zawodach. To ich pasja i hobby.

Czy poszukujecie nowych zawodników?

– Tak, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w naszym zespole, niezależnie od doświadczenia sportowego. Jeśli lubisz rywalizację i masz minimalną sprawność fizyczną, to zapraszamy na treningi. Trenujemy we wtorki i czwartki o godzinie 19:00 na boisku przy ulicy Krasińskiego 11.

Kiedy następny mecz?

– Mecz przeciwko Rugby Team Olsztyn odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 marca o godzinie 14:00 na boisku przy ulicy Magnoliowej 6. Zapraszamy! Liczymy na wsparcie publiczności na trybunach. Zachęcamy wszystkich chętnych do kibicowania i wspierania naszego zespołu, a także do dołączenia do naszej drużyny!

Rozmawiała: Anastazja Sulina

Skip to content