plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Polyglot Gathering w Pradze z udziałem pracowników AWP

O zarządzaniu wielojęzyczną społecznością akademicką na przykładzie Akademii Wincentego Pola mówił podczas konferencji „Polyglot Gathering” w Pradze dr Przemysław Terejko, prof. AWP.

Konferencja „Polyglot Gathering” odbywała się w dniach 15-19 maja w Pradze, w Czechach. To największe na świecie międzynarodowe wydarzenie dla poliglotów i pasjonatów języków obcych organizowane rok rocznie pod koniec maja. To okazja do udziału w prelekcjach o różnych krajach i językach, posłuchania wystąpień gości z całego świata, zapoznania się z bogatą ofertą zajęć kulturalnych i integracyjnych.

Akademię Wincentego Pola reprezentowali: kierownik Katedry Filologii Angielskiej, dr Przemysław Terejko, prof. AWP, dr Agata Łukasiewicz, wykładowca w Katedrze Filologii Angielskiej, Iwona Pietrzak z dziekanatu studiów anglojęzycznych oraz Zuzanna Yevtushyk z Centrum Języków Obcych i Certyfikacji AWP.

Prezentacja prof. Terejko była charakterystyką wielokulturowej i wielojęzycznej społeczności akademickiej Akademii Wincentego Pola, który jest wiodącą uczelnią w Polsce pod względem liczby studentów zagranicznych. Zarys historii uczelni, korzyści i wyzwania, które wynikają z takiego charakteru uczelni, a także kroki, które zostały podjęte w celu zaspokojenia potrzeb wielokulturowej i wielojęzycznej społeczności akademickiej – to wszystko zostało zaprezentowane podczas konferencji w Pradze.

– Mieliśmy również stoisko, przy którym prezentowaliśmy ofertę naszej Akademii, a także odpowiadaliśmy na pytania dotyczące uczelni i jej wielokulturowej społeczności. Zainteresowanie było naprawdę spore, a cała konferencja była bardzo rozwijająca – podsumował prof. Przemysław Terejko.

Skip to content