Dzień Kariery w AWP z ogromną frekwencją i zainteresowaniem

Oferty pracy, staży, praktyk, ale także doradztwo i wsparcie w rozwoju kariery zawodowej – na to wszystko mogli liczyć uczestnicy Dnia Kariery, który w środę, 12 czerwca, Akademia Wincentego Pola zorganizowała wspólnie z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie.

– Bardzo mi miło, że po przerwie spowodowanej pandemią możemy wznowić organizację Dnia Kariery w naszej uczelni – podkreślał prezydent i założyciel AWP, kanclerz doc. Henryk Stefanek otwierając wydarzenie.

Do udziału w Dniu Kariery, który Akademia Wincentego Pola zorganizowała wspólnie z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie zgłosiło się 35 wystawców.

– Ta frekwencja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. To pokazuje, że jest spore zapotrzebowanie na rynku pracy na absolwentów szkół wyższych. Mam nadzieję, że zarówno młodzi ludzie, jak i pracodawcy wyjdą dzisiaj zadowoleni – powiedział kanclerz.

Katarzyna Kępa, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie, zauważyła, że takie inicjatywy warto powtarzać.

– Młodzi ludzie potrzebują informacji o rynku pracy, a pracodawcy potrzebują pracowników. Dzień Kariery jest idealnie do tego stworzony, bo można uzyskać pełną gamę informacji o ofertach zatrudnienia – powiedziała dyrektor Kępa. I zwróciła się do młodych ludzi: – Mam nadzieję, że po dzisiejszych spotkaniach i rozmowach będziecie wiedzieli, w jakim kierunku zawodowym iść.

Aula AWP pękała w szwach. Przy stoiskach, firm, instytucji, urzędów, fundacji i innych placówek ustawiały się długie kolejki zainteresowanych. Każdy chciał znaleźć coś dla siebie albo dopytać o kwestie związane z zakładaniem działalności gospodarczej czy o inne tematy dotyczące swojej kariery.

Przy jednym ze stoisk na pytania odpowiadali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

– Studenci pytają o proces rekrutacji do służby w policji, m.in. o szczegóły dotyczące testów rekrutacyjnych. Interesują się również tym, co oznacza „nieposzlakowana opinia” i czy obejmuje ona mandaty, postępowania karne oraz opinie sąsiadów – wyjaśnia nadkomisarz Marek Zając z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. – Pytania dotyczą także specyfiki rekrutacji do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC), która różni się od standardowej rekrutacji do policji. W CBZC nie ma testu sprawnościowego, ale kandydaci muszą zdać test teoretyczny z zakresu IT oraz test z języka obcego.

Artemi Piasecki, student Fizjoterapii w Akademii Wincentego Pola był bardzo zadowolony z udziału w Dniu Kariery: – Takie inicjatywy są bardzo pomocne dla studentów. Dzięki nim możemy znaleźć praktyki, staże i pracę, co jest fantastyczne. Wydarzenie oceniam bardzo pozytywnie ponieważ daje ono możliwość porozmawiania z pracodawcami i zobaczenia, co mają do zaoferowania – opowiadał Artemi.

Podobnie wypowiadała się studentka Martyna Silicz: – Jest bardzo dużo zróżnicowanych ofert, w tym z policji, Krajowej Izby Fizjoterapeutów oraz agencji pracy. Naprawdę jest w czym wybierać – relacjonowała.

Blessent, anglojęzyczny student Turystyki i rekreacji w Akademii Wincentego Pola podkreślał, że takie wydarzenia są pomocne także dla studentów anglojęzycznych: – Dzięki nim możemy poznać oferty pracy firm z innych krajów i dowiedzieć się, co proponują studentom z zagranicy – mówił.

Dodatkowo, podczas Dnia Kariery studenci mogli wziąć udział w spotkaniu dyskusyjnym z coachem – dr Anną Kaczorowskąwspółtwórczynią Akademickiego Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego AWP o tym, jakich kompetencji oczekują od przyszłych pracowników pracodawcy. Dr Kaczorowska poprowadziła także indywidualne sesje – jak poradzić sobie z lękiem związanym m.in. z poszukiwaniem czy podejmowaniem nowej pracy.

W ocenie Anny Augustyniak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych Dzień Kariery to piękne przedsięwzięcie współpracy między pracodawcami a absolwentami.

– Cieszę się, że takie inicjatywy są organizowane na uczelniach. Każdy z nas wie, jak ciężko odnaleźć się na obecnym rynku pracy i wybrać ścieżkę dla siebie, bo ofert jest wiele. Tego typu spotkania pomagają młodzieży podjąć tę właściwą decyzję – mówiła zastępczyni prezydenta Anna Augustyniak. Wszystkim życzyła dobrych wyborów: – Dzień Kariery daje możliwość zapoznania się bezpośrednio z ofertami pracy, kontaktu z drugim człowiekiem. A to jest bezcenne – podsumowała.

Lista wystawców Dnia Kariery 2024 w AWP:

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, 8 HRS Sp z o.o., Arche S.A./Arche Hotel Lublin, BTL Polska, Camp Leaders Poland, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Concentrix CVG International, Euro-Med Sp z o. o., FIZJOACTIV Full Job Polska Sp. z o. o., Fundacja Aktywizacja Oddział w Łodzi Filia w Lublinie, Fundacja Canituus, Fundacja Fuga Mundi, Fundacja Heros, Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie i Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów”, Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, LubHotel, Manpower, Massage and Beauty Academy Ozi Spa, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, ORI – Marketing Renata Łazur, Restauracja Koncertowa, Revita Arkadiusz Sałbut, Santander Bank Polska, SGP Group, SNK Szkolenia Językowe i Biznesowe Katarzyna Ludzińska, Spa Orkana, Urząd Miasta Lublin, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział  w Lublinie.

Dziękujemy wszystkim za udział! Zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej Akademii.

Skip to content