plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Atrakcyjna majówka. Wracają multimedialne pokazy na placu Litewskim

Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić majowy weekend, Miasto Lublin zaprasza na atrakcyjne pokazy multimedialne z muzyką w samym sercu miasta. To świetna okazja, by poznać historię, kulturę i tradycje Lublina.

Fontanna multimedialna w Lublinie należy do najnowocześniejszych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Cały kompleks złożony jest z dziewięciu wodotrysków – siedmiu zdrojów w nowej części deptaka, fontanny spiralnej oraz głównej, multimedialnej, wyposażonej w 227 dysz. Fontanna składa się także z 319 reflektorów, które tworzą wielobarwne sekwencje.

Fot. FB Fontanna Multimedialna Lublin

Pokazy w weekend majowy będą się odbywały według następującego harmonogramu:

1 maja środa – Wieniawski IMPRO, Symfonia Nauki

2 maja czwartek – Czarcia Łapa, Unia Narodów

3 maja piątek – Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

4 maja sobota – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie

Wszystkie pokazy zaczynają się o godzinie 21. Pomiędzy pokazami przewidywane jest 10 minut przerwy.

Fontanna multimedialna to doskonałe narzędzie do komunikowania ważnych treści w atrakcyjny sposób – widowiska przedstawiają wydarzenia historyczne, jak i lubelskie legendy, nawiązują do kultury, architektury miasta, a także łączą widowiska wodne z obrazem, światłem i dźwiękiem. Specjalne pokazy powstały m.in. na okoliczność obchodów 450. rocznicy Unii Lubelskiej, 700-lecia Miasta Lublin czy 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Multimedialny pokaz to okazja, aby nie tylko podziwiać niezwykłe widowisko świetlne, ale również zgłębić tajemnice Lublina i poznać jego fascynującą historię.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny!  

Skip to content