Anglojęzyczni studenci AWP zachęcali do nauki języków obcych uczniów z Frampola

Pracownicy oraz anglojęzyczni studenci Akademii Wincentego Pola odwiedzili w czwartek Samorządowy Zespół Szkolny we Frampolu. Przekonywali uczniów o korzyściach płynących z nauki języków obcych. Spotkanie było nie tylko inspirującą lekcją, ale również szansą na poznanie różnych kultur.

Studenci naszej Akademii opowiadali o tradycjach kultywowanych w takich krajach jak Zimbabwe, Tanzania, Rwanda oraz Nigeria.

– Tego typu spotkanie ze studentami daje naszym uczniom namacalny obraz dlaczego warto uczyć się języków obcych. Pokazuje, jak istotne jest inwestowanie we własną wiedzę, aby później nie napotykać na bariery językowe podczas podróżowania po różnych zakątkach świata – podkreślał Paweł Kołodziej, dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego w Frampolu.

Uczniowie z Frampola również przygotowali się do przyjęcia gości i zorganizowali różnorodne atrakcje. W programie znalazły się pokazy taneczne, zabawne skecze oraz poruszające występy wokalne. Starania uczniów były widoczne w każdym szczególe, a ich zaangażowanie sprawiło, że atmosfera była pełna radości i entuzjazmu.

– Najbardziej podobała mi się możliwość poznania innych kultur – oceniła Oliwia, uczennica 8 klasy SZS we Frampolu. – Niektóre z nich były dla mnie naprawdę zaskakujące dlatego uważam, że znajomość innych kultur i języków jest tak istotna. Otwiera nas na poznawanie świata.