plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Kolejne egzaminy z języka polskiego za nami

64 osoby z różnych krajów i o różnych doświadczeniach zgłosiły się do zdobycia Certyfikatu w Ośrodku Egzaminacyjnym Języka Polskiego Jako Obcego w Akademii Wincentego Pola w Lublinie. W sobotę zmierzyli się z częścią pisemną, a w niedzielę z egzaminem ustnym.

37 kandydatów przystąpiło do egzaminu na poziomie B1, a 27 – na poziomie C1. Taki egzamin to nie tylko test umiejętności językowych, ale przede wszystkim symboliczny krok w stronę nowych możliwości.

– Przyjechałam do Polski, aby studiować psychologię. Ukończyłam roczny kurs zerowy języka polskiego w Akademii Wincentego Pola i uważam, że jest to niezwykle ważne doświadczenie. Nie tylko pomogło mi to opanować język polski, ale także zgłębić kulturę tego kraju – mówiła uczestniczka kursu, Sofia.

Do egzaminu przystąpiła również pochodząca z Ukrainy Maria, która uczy się w polskim technikum. W Polsce mieszka od czterech lat. – Przystępuję do egzaminu na poziomie C1 ponieważ chcę sprawdzić swój poziom języka polskiego, ale tak dla siebie samej. W przyszłości planuję studiować Zarządzanie – komentowała Maria.

Z każdą edycją kurs języka polskiego cieszy się coraz większą popularnością.

– Myślę, że zapotrzebowanie na certyfikację języka polskiego ciągle rośnie. Nasz zespół stale się rozwija, a nasze możliwości pozwalają na przyjmowanie nowych chętnych. To osoby w różnym wieku, które mają swoje ambicje. Ogólnie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa – podsumowuje Katarzyna Dejnek-Kobylas, kierownik Ośrodka Egzaminacyjnego Języka Polskiego Jako Obcego w AWP.

Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Akademii lub wysłać e-mail na jeden z podanych adresów: osrodekjpjo@pol.edu.pllub awp.jpjo@gmail.com. Istnieje także możliwość kontaktu telefonicznego pod numerem 663 558 100.

Certyfikaty państwowe wydawane po zdaniu egzaminu są ważne bezterminowo i uznawane na całym świecie.

Ośrodek będzie kontynuował rekrutację na kolejne edycje kursów:

  • 22-23 czerwca 2024 r. (sobota – niedziela): poziomy B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży.
  • 16-17 listopada 2024 r. (sobota – niedziela): poziomy B1, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.
Skip to content