plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

AWP rusza z nowym kierunkiem! Zapraszamy na Ratownictwo Medyczne!

Świetna wiadomość dla tych, którzy widzą siebie w roli ratowników medycznych. Akademia Wincentego Pola uruchamia nabór na studia na kierunku Ratownictwo Medyczne.

– Właśnie otrzymaliśmy pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie kierunku Ratownictwo Medyczne. To naprawdę świetna wiadomość dla naszej uczelni – podkreśla prezydent, założyciel i kanclerz AWP, doc. Henryk Stefanek. I dodaje: – To dowód zaufania dla jakości naszego kształcenia. Rozwijamy naszą ofertę z myślą o naszych studentach.

Na razie uczelnia uruchamia studia I stopnia, w trybie stacjonarnym. Studenci zmierzą się nie tylko z teorią, ale ogromną dawką praktyki – zajęcia będą się odbywały w Centrum Symulacji Medycznej AWP, które jest wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, a praktyki zawodowe w szpitalach oraz Pogotowiu Ratunkowym. Wszystko pod okiem profesjonalnej kadry wykładowców-praktyków.

– W ofercie zajęć studenci będą mieć możliwość zdobycia szerokiej wiedzy i umiejętności z zakresu ratowania życia i zdrowia ludzi. Program studiów dodatkowo został przygotowany w taki sposób, aby zwrócić szczególną uwagę na udzielanie pomocy w warunkach trudnych oraz kryzysowych, które niestety są bliskie czasom, w których aktualnie żyjemy – mówi mgr Kamil Cyrski, Kierownik Centrum Symulacji Medycznej w AWP, który odpowiadał za merytoryczne przygotowanie wniosku akredytacyjnego.

– Czekamy na dalsze pozytywne opinie Komisji o innych kierunkach, które chcemy uruchomić, ale o tym będziemy informować na bieżąco – podsumowuje kanclerz doc. Henryk Stefanek.

***

Zapisz się już dziś! Biuro Rekrutacji:

Skip to content