plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Filologia Angielska z lingwistyką stosowaną

Wydział Nauk Społecznych

Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)

Uzyskany tytuł: licencjat

ECTS: 180

Język wykładowy:

– polski
– angielski

Pobierz broszurę informacyjną kierunku – pobierz

[qbutton size=”big_large_full_width” style=”white” font_style=”normal” text=”Rekrutacja trwa !” color=”#2654af” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#2654af” border_color=”#bababa” link=”https://akademia-pol.edu.pl/rekrutacja_wssp/”]

Studiuj filologię angielską w w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Filologia angielska z lingwistyką stosowaną

Filologia Angielska z lingwistyką stosowaną to specjalność pozwalająca nie tylko na zdobycie biegłej znajomości języka, ale także poznanie historii i kultury anglosaskiego, a w ramach specjalności również iberyjskiego kręgu językowego. Absolwenci filologii angielskiej studiów licencjackich otrzymują wykształcenie humanistyczne w zakresie filologii. Otrzymują wiedzę z zakresu historii, literatury, kultury krajów angielskiego i hiszpańskojęzycznego obszaru językowego, jak również wiedzę teoretyczno – literacką i językoznawczą.

 

Program studiów pozwala nie tylko opanować praktycznie język obcy, ale także poznać jego naukowy opis gramatyczny, jego użycie w literaturze pięknej i zawodowej oraz tło krajoznawcze, obyczajowe i kulturowe. Program studiów filologicznych został opracowany w oparciu o nowoczesne koncepcje kształcenia przygotowując studentów do sprostania wyzwaniom współczesnego rynku pracy. Absolwent zdobywa interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie wiedzy w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Dla studentów, którzy pragną zdobyć kwalifikacje nauczycielskie Uczelnia przygotowała równoległe względem studiów, pedagogiczne studia kwalifikacyjne, w ramach których studenci mają zrealizowany rozbudowany blok zajęć pedagogiczno-metodycznych.

 

Absolwenci są kompetentni do podjęcia zatrudnienia w placówkach dyplomatycznych, instytucjach samorządu lokalnego i placówkach kultury. Zdobyte umiejętności filologiczne dadzą absolwentom podstawy do pracy w wydawnictwach, redakcjach czasopism, mediach i firmach zajmujących się Public Relations. Absolwenci znajdą również pracę w szkołach podstawowych, średnich, instytucjach prowadzących szkolenia kursowe, w charakterze tłumacza, a także organizacjach turystycznych.

MOŻLIWOŚCI KARIERY ZAWODOWEJ ABSOLWENTA NASZEJ UCZELNI

opinie

studentów i absolwentów

Ewa Malec

absolwentka

Jako absolwentka filologii angielskiej oraz aktywny zawodowo nauczyciel mogę z pełną odpowiedzialnością polecić Wyższą Szkołę Społeczno-Przyrodniczą każdemu komu zależy na wysokim poziomie nauczania oraz zdobyciu szerokiego doświadczenia zawodowego. Profesjonalna i przyjazna kadra akademicka , pomocny i przychylny studentowi dziekanat oraz fantastyczna atmosfera sprawiły, że studiowanie na tej uczelni wspominam z uśmiechem na twarzy.

Doora O’ Brien

studentka

WSSP to uczelnia, która daje bardzo wiele możliwości na każdym kierunku,  poprzez szeroki wybór zajęć. Mój kierunek umożliwia opanowanie znajomości języka na wysokim poziomie. Wykładowcy nie tylko efektywnie przekazują przydatną wiedzę ,ale również charakteryzują się profesjonalizmem, wyrozumiałością, komunikatywnością, zaangażowaniem i mają dobre podejście do studentów. Te studia nie są kursem językowym, lecz pozwalają nam poznać język od zupełnie innej strony poprzez jego historię, gramatykę, literaturę, kulturę itp. Dlaczego więc wybrać WSSP? –  przede wszystkim za niepowtarzalną atmosferę i zadowalający poziom nauczania.

Skip to content